Teraapiad

Reiki

Reiki on Jaapani peenenergeetiline massaaž, käte pealepanemisega loomuliku tervendamise meetod, mis põhineb idamaade filosoofial. Reikimeetodi juured ulatuvad muistsesse Indiasse, Tiibetisse ja Hiinasse. Sealt levisid need teadmised ja praktikad ka Jaapanisse, kus dr Mikao Usui lõi 19. sajandi lõpus neile põhineva Loomuliku Tervendamise Meetodi nimega Reiki.

Lähtudes inimese kehas olevatest energiakeskustest ja reikimeistri tunnetusest, kaetakse keha erinevate käteasenditega, mille käigus keha laeb end puhta ja elujõudu andva universaalse eluenergiaga. Reikit nimetatake ka holistiliseks teraapiaks, reikienergia tervendab nii vaimselt, emotsionaalselt kui füüsiliselt ja mõjub kuni algpõhjuseni välja.

Reikiseanss kestab tavaliselt kuni 1,5 h. Seansile tulles peaks riietus olema mugav. Seanss algab kliendi ja reikimeistri vahelise vestlusega, kus tutvutakse üksteisega ning klient saab soovi korral rääkida, mis talle hetkel muret teeb. Seansi ajal lamab klient massaažilaual, riietatuna, kaetud pehme tekiga. Sel ajal üldreeglina vestlust ei toimu, taustaks mängib rahulik idamaine muusika. Seansi ajal kaetakse keha nii eest kui tagant erinevate käteasenditega. Erinevate energiamassaaži tehnikatega transformeeritakse inimese energeetikat, tehakse energiakeskuste tasakaalustamine ja lõpus maandatakse kõik energiakehad.
Seansi ajal ja järel võib klient tunda sügavat lõõgastust. Samas on iga seanss isemoodi ja ka inimeste kogemused-tundmused erinevad. Et puhas universaalne eluenergia inimese kehas paremini toimiks ja toksiinid kiiremini lahustuksid, on vaja pärast seanssi juua vett.

Optimaalne reikiseansside arv on 5 järjestikust seanssi, nädalas 1-2 korda. Vahel piisab ka ühest seansist, kuid inimesed on erinevad, seega võivad seansid kesta nädalaid ja isegi kuid. Esimestel päevadel toob seanss välja füüsilisel tasandil (alateadvuses) blokeerunud emotsionaalset energiat ja toksiine. Alles seejärel saab keha puhastuda ja täituda universaalse eluenergiaga, mis harmoniseerib ja tervendab inimest terviklikult.

Reikimeister annab inimese energeetikale impulsi tervenemiseks, kuid see seisund ei püsi kaua, kui inimene ise oma sisemaailmaga kodutööd ei tee. Seega on reikiseanss tõhusam reikimeistri ja kliendi avatud ning positiivsel koostööl.

Mõjud regulaarsete reikiseansside käigus:

 • lõõgastab sügavalt, leevendab valu, stressi, ärevust.
 • aitab vabaneda füüsilistel, vaimsetel, emotsionaalsetel pingetel.
 • lahustab energeetilised blokeeringud, negatiivsed energiad, toksiinid.
 • keha laeb end puhta ja elujõudu andva universaalse eluenergiaga, mis aitab kaasa inimese loomulikule tervenemisvõimele.
 • tugevneb immuunsüsteem, paraneb vereringe, toimub aura ja tšakrate energiataseme harmoniseerumine, tõuseb energiatase.
 • maandatakse emotsioonid, saavutatakse südamerahu, suureneb elurõõm, meeleselgus, eneseteadlikkus.

Reikimeetod ei asenda tavameditsiini ega vastandu kaasaja teadusliku meditsiini vahenditele ja võimalustele – pigem teeb sellega koostööd ning toimib ennetava, täiendava, toetava teraapiana.

Oled lahkelt teretulnud reikiseansile!
Võta minuga ühendust ja leiame sobiva aja: eve@eluterve.ee või www.facebook.com/eluterve sõnumi kaudu.

Reiki Meister Eve Oidsalu (reikikogemust üle 7 aasta)

Visuaalkunstiteraapia

Visuaalkunstiteraapia
Mis see on?

Visuaalkunstiteraapia on teraapia vorm, kus kliendiga töös kasutatakse visuaalkunsti vahendeid ja tehnikaid. Vahendites kasutatakse erinevaid värve, savi, fotosid, installatsioone ning tehnikatest graafikat, maalimist, skulptuuride tegemist, pildistamist ja filmimist. Teraapia eesmärgiks on aidata kliendil parandada oma eluga toimetulekut. Konkreetsed eesmärgid sõltuvad iga kliendi individuaalsetest vajadustest. Visuaakunstiteraapias on olulisel kohal enese väljendamine läbi pildi, selle mõtestamine ning oma tunnete ja mõtete jagamine terapeudiga (Eesti Loovteraapiate Ühing)
Kunstilooming ei ole teraapias eesmärk omaette vaid on abiks eneseväljendusele ja suhtlusvahend, mille kaudu saab väljenda mõtteid ja emotsioone, mida on raske sõnadesse panna.

Kellele?
Kunstiteraapia sobib kõigile sihtgruppidele eeldusel, et on olemas valmidus kunstiga tegeleda. Oluline ei ole eelnev kogemus ega oskus.

Kuidas toetab?
Teraapia eesmärgiks on toetada inimese emotsionaaset, kognitiivset, füüsilist, sotsiaalset heaolu. Läbi kunstiteraapia saab toetada lapsi ja täiskasvanuid, kellel on psüühika- ja käitumishäired, aktiivsus- ja tähelepanuhäired, intellektuaalsed erivajadused, autismispektri häired, kõne -ja mäluhäired, motooresed häired ja mitmed teised toetamist või taastamist vajavad funktsioonid. Samuti toetab teraapia toimetulekut enda emotsioonidega, ärevuse, depressiooniga, toetab eneseväljenduse  ja enesekindluse arengut.

Visuaalkunstiteraapia kuulub loovteraapiate hulka. Loovteraapia on põhjendatud, eesmärgipärane ja planeeritud tegevus psühhoterapeutilises ravis ja rehabilitatsioonis, kus selgelt määratletud kliendi-terapeudi suhtes rakendatakse loovus- ja kunstipõhiseid meetodeid ning tehnikaid. Eesmärk on lähtuda kliendi tervislikust seisundist.  Loovteraapia hõlmab nelja spetsialiseerumissuunda: visuaalkunstiteraapia, muusikateraapia, draamateraapia ning tantsu- ja liikumisteraapia. Loovteraapias rakendatakse nn kolmiksuhte printsiipi: terapeut-klient-kunstilooming (Eesti Loovteraapiate Ühing). 

Täpsem info siit http://www.loovteraapiad.ee/

Muusikateraapia

Muusikateraapia on muusika ja/või selle elementide (heli, rütmi, meloodia, harmoonia) kasutamine kvalifitseeritud muusikaterapeudi poolt kliendi või grupiga protsessis, mis  on kavandatud suhtlemise, õppimise, väljendamise, jõuvarude mobiliseerimise ja teiste terapeu­tiliste eesmärkide lihtsustamiseks, et rahuldada  füüsilisi, emot­sionaalseid, vaimseid, sotsiaalseid ja kognitiivseid vajadusi. Muusikateraapia eesmärgiks on arendada potentsiaale ja/või taas­tada indiviidi funktsioone nii, et ta saavutaks parema  intra- ja inter­personaalse integratsiooni, seega saavutada parem elukvaliteet en­netamise, taastamise või ravi kaudu.

Muusikateraapia näol on tegemist üksikasjalikult planeeritud ja konkreetse kliendi näidustustest ja vajadustest lähtudes eesmärgistatud raviprotsessiga, milles klient (rühmateraapia puhul kliendid) ja terapeut suhtlevad omavahel peamiselt muusikaliste vahendite abil ja kaudu. Iga juhtum on unikaalne, nii valitakse ka otstarbekaimad töömeetodid ja sekkumistehnikad konkreetset klienti silmas pidades.

Muusikateraapia kuulub loovteraapiate hulka. Nii, nagu ka paljud teised loovteraapiad, on muusikateraapia suuresti mitteverbaalne teraapia. Antud asjaolu teeb võimalikuks teraapia ka niisugustele inimestele, kes ei ole võimelised või ei soovi end verbaalselt väljendada. Samuti on näiteks kasvõi emotsioone lihtsam ja ka turvalisem väljendada muusikas kui sõnade abil.

Uuri siit rohkem https://muusikaterapeut.ee/

Lümfiteraapia

LÜMFITERAAPIA

Lümfiteraapia koosneb nii lümfimassaažist, sidumisest kui ka hingamisharjutustest.

Lümfimassaaž ise kujutab endast nahaaluseid kudesid mõjutavat pindmist massaaži, mis stimuleerib lümfivedeliku voolu ja ergutab jääkainete eemaldamist kehast.  Lümfimasaaž annab häid tulemusi ka stressist vabanemiseks, kuna avaldab toimet vegetatiivsele närvisüsteemile, samuti aitab kaasa sportlaste kiiremale taastumisele, viies kiiremini organismist välja kehalise tegevuse käigus tekkinud jääkproduktid.

Massaaž on mõeldud kergemate tursetega inimestele, kuid juba tõsisemate probleemidega, nagu näiteks operatsioonijärgsete tursete leevendamisega,  peab tegelema lümfiterapeut, kes on läbinud vastava koolituse.

Lümfiteraapia puhul pööratakse tähelepanu väiksematele piirkondadele ning võetakse kasutusele lümfimassaaži erivõtted, surveravi, hingamisharjutused ja liikumisravi. Lümfiteraapia lõdvestab ja leevendab lihaspingeid ning valu. Olles täiesti eraldi teraapialiik, erineb ta teistest massaažiliikidest.

Võtted on õrnad, pumpavad, aeglased ja suunavad vedelikku lümfisõlmede poole ja nende puudumisel lähimate tervete lümfikogumike poole. Lümfiteraapia aitab alandada turseid, suurendab organismi immuunsust, kiirendab ainevahetust, aitab kaasa vigastuse kiiremale paranemisele.

Täpne individuaalne teraapiakava pannakse kokku konsultatsiooni käigus.

Lümfiteraapia ja lümfimassaaži näidustused:
•näo ja silmade piirkonna tursed
•immuunsüsteemi tugevdamine
•reumaatilised haigused, liigeste haigused, sidekoehaigused, podagra
•rasedusaegsed tursed
•lipidoosid, lipödeemid
•lahtised veenilaiendite haavandid (ulcus cruris)
•veenilaienditest tingitud tursed, II ja III staadium
•onkoloogiliste operatsioonide järgsed tursed (nt rinna-, emaka-, eesnäärme-, nina-kõrva-kurgu, melanoom)
•kaasasündinud lümfiringe häired
•traumad
•operatsioonijärgsed haavad, nende paranemise kiirendamine
•stress, rahustav toime närvisüsteemile
•iluoperatsioonide järgselt tekkinud tursed
•jalgade tursed

Broneeri aeg konsultatsioonile või teraapiasse 

Kadri Allikmäediplomeeritud lümfiterapeut

56955347

.

Sagedusteraapia

Tasakaalusta oma keharaku pingesagedust ja toeta oma kehalist tervenemist!

Inimese keha koosneb 55 triljonist rakust. Rakk on nagu patarei, mis annab inimesele vajalikku energiat. Igal rakul on ka oma kindel võnkesagedus, mida on võimalik mõõta millivoltides (mV).

Kui raku võnkesagedus hakkab oma loomulikku sagedust kaotama, hakkab see avalduma ka inimese enesetundes, seda nii vaimsel kui ka füüsilisel tasandil.

Innovaatilise TimeWaveri sageduse teraapia seadme abil on sul võimalik raku pingesagedust tasakaalustada, mille läbi saad taastada keharaku loomuliku võnkesageduse.

Levinumad põhjused, mille suhtes on abi saadud:

 • Erinevad valud;
 • Energiataseme tõstmine;
 • Organismi puhastamine;
 • Imuunsüsteemi parandamine;
 • Psüühilised probleemid;
 • Põletikud;
 • Haavad;
 • Närvisüsteemiga seotud sümptomid;
 • Nahk;
 • Sisemine ravi.

Aitame sinu energiataset tasakaalustada, et saaksid elada õnnelikku ja täisväärtuslikku elu!

Vaata lähemalt www.timewaver.ee ja võta ühendust telefonil 56 217 447 või liis@timewaver.ee

Infovälja teraapia – kuidas see Sind aidata saab?

Infovälja teraapia aitab Sul aru saada:

 • Sinu stressi põhjustest,
 • Sinu depressiooni põhjustest;
 • Sinu unetuse põhjustest;
 • Sind takistavatest suhtemustritest elukaaslase, perekonna või töökollektiiviga;
 • Sinu suhetest rahaga;
 • Sinu tegelikust elueesmärgist.

Nobeli preemia laureaadid ja kvantfüüsika kaks rajajat N. Bohr ja E. Schrödinger veendusid teaduslike uuringute põhjal, et kvantfüüsilised protsessid on liideseks teadvuse ja mateeria vahel.

Erinevad teaduslikud uuringud viitavad sellele juba ammu, et inimene ei ole oma põhiolemuselt lihtsalt keemiliste reaktsioonide kogum, vaid pigem energeetiline laeng. Kuna me kujutame koos teiste inimestega ja teiste elusolenditega energiakogumit, siis olemegi ühenduses ka ühendinfoväljas, mida C.G Jung on nimetanud ka kollektiivseks alateadvuseks.

Infoväli on miski, kus vaimsed ja füüsikalised protsessid ühenduvad ja jäävad sinna infomustritena püsima. Inimeste mõtted ja tunded salvestuvad infovälja, nii nagu selles on meie minevik, olevik ja ka potentsiaalne tulevik.

Lihtsamalt selgitades on inimese alateadvuses toimuvate protsesside käigus võimalus, et inimese füüsiline keha reageerib sellele ka konkreetsete sümptomitega. Seetõttu räägitakse ka juba praegu psühhosomaatikast ja selle seostest erinevate haigussümptomitega. Enamasti on füüsiline sümptom kehas juba ahela viimane lüli, mis vajutab nupule, kus inimesel on vaja tähelepanu alla võtta oma sisemine tasakaal, harmoonia ja korrastatus infovälja tasandil. Kui see saab korda, lahenevad enamasti ka füüsilised sümptomid ilma liigse sekkumiseta.

Terapeut saab TimeWaveri seadme abil kaardistada Sinu alateadvuses peidus olevad protsessid ning esile tuua ka algpõhjused, kust need pärit on. Läbi selle protsessi ja teadmise on võimalik Sul teha korrektuurid oma mõttemustrites, elukorralduses, suhestumises iseendaga ja ümbritseva maailmaga.

Läbides seda protsessi on Sul võimalik muuta oma elukvaliteeti ning leida üles oma sisemine õnnetunne!

Vaata lähemalt www.timewaver.ee ja võta ühendust telefonil 56 217 447 või liis@timewaver.ee

Oluline: Teaduslike uuringute ja tõendusmaterjalide vähesuse tõttu ei aktsepteeri üldtunnustatud teadus ja meditsiin infovälja olemasolu ja selle ning TimeWaver™ seadmete võimalikku mõju inimese tervisele ning heaolule.

Kasutatud mõisted ja näidustused ei ole seotud haigustega meditsiinilises tähenduses vaid tähistavad konkreetseid veerge süsteemi andmebaasis.

Kuna tegemist ei ole meditsiinilise ravimeetodiga, siis mõisted “ravima” ja “tervendama” on kasutusel selleks, et stimuleerida positiivset mõtlemist ja enesesisendust. See aitab nii tehnoloogia kasutajal kui kliendil oma soove ja kujutluspilti paremini fokusseerida.

Kinesioloogia

Kinesioloogia on liikumise ja energiaöpetus. Kasutust leiab Kinesioloogia nii füüsiliste kaebuste (lihaspinged, traumad, peavalud jne), kui ka emotsionaalse stressi puhul. Eraldi valdkond on hariduslik kinesioloogia ehk “õppimine kogu kehaga” ,mis on abiks õpiraskuste puhul. Töömeetodina kasutatakse lihastestimist, et selgitada välja häire asukoht ja erinevaid tehnikaid (puudutus, liigutus, masseerimine, raputus, kloppimine), et taasluua tasakaal.

Lümfiteraapia

Lümfiteraapia

Sagedusteraapia

Sagedusteraapia

Visuaalkunstiteraapia

Visuaalkunstiteraapia

Kinesioloogia

Kinesioloogia

Reiki

Muusikateraapia

Muusikateraapia

Close Menu