Reiki

Reiki on Jaapani peenenergeetiline massaaž, käte pealepanemisega loomuliku tervendamise meetod, mis põhineb idamaade filosoofial. Reikimeetodi juured ulatuvad muistsesse Indiasse, Tiibetisse ja Hiinasse. Sealt levisid need teadmised ja praktikad ka Jaapanisse, kus dr Mikao Usui lõi 19. sajandi lõpus neile põhineva Loomuliku Tervendamise Meetodi nimega Reiki.

Lähtudes inimese kehas olevatest energiakeskustest ja reikimeistri tunnetusest, kaetakse keha erinevate käteasenditega, mille käigus keha laeb end puhta ja elujõudu andva universaalse eluenergiaga. Reikit nimetatake ka holistiliseks teraapiaks, reikienergia tervendab nii vaimselt, emotsionaalselt kui füüsiliselt ja mõjub kuni algpõhjuseni välja.

Reikiseanss kestab tavaliselt kuni 1,5 h. Seansile tulles peaks riietus olema mugav. Seanss algab kliendi ja reikimeistri vahelise vestlusega, kus tutvutakse üksteisega ning klient saab soovi korral rääkida, mis talle hetkel muret teeb. Seansi ajal lamab klient massaažilaual, riietatuna, kaetud pehme tekiga. Sel ajal üldreeglina vestlust ei toimu, taustaks mängib rahulik idamaine muusika. Seansi ajal kaetakse keha nii eest kui tagant erinevate käteasenditega. Erinevate energiamassaaži tehnikatega transformeeritakse inimese energeetikat, tehakse energiakeskuste tasakaalustamine ja lõpus maandatakse kõik energiakehad.
Seansi ajal ja järel võib klient tunda sügavat lõõgastust. Samas on iga seanss isemoodi ja ka inimeste kogemused-tundmused erinevad. Et puhas universaalne eluenergia inimese kehas paremini toimiks ja toksiinid kiiremini lahustuksid, on vaja pärast seanssi juua vett.

Optimaalne reikiseansside arv on 5 järjestikust seanssi, nädalas 1-2 korda. Vahel piisab ka ühest seansist, kuid inimesed on erinevad, seega võivad seansid kesta nädalaid ja isegi kuid. Esimestel päevadel toob seanss välja füüsilisel tasandil (alateadvuses) blokeerunud emotsionaalset energiat ja toksiine. Alles seejärel saab keha puhastuda ja täituda universaalse eluenergiaga, mis harmoniseerib ja tervendab inimest terviklikult.

Reikimeister annab inimese energeetikale impulsi tervenemiseks, kuid see seisund ei püsi kaua, kui inimene ise oma sisemaailmaga kodutööd ei tee. Seega on reikiseanss tõhusam reikimeistri ja kliendi avatud ning positiivsel koostööl.

Mõjud regulaarsete reikiseansside käigus:

  • lõõgastab sügavalt, leevendab valu, stressi, ärevust.
  • aitab vabaneda füüsilistel, vaimsetel, emotsionaalsetel pingetel.
  • lahustab energeetilised blokeeringud, negatiivsed energiad, toksiinid.
  • keha laeb end puhta ja elujõudu andva universaalse eluenergiaga, mis aitab kaasa inimese loomulikule tervenemisvõimele.
  • tugevneb immuunsüsteem, paraneb vereringe, toimub aura ja tšakrate energiataseme harmoniseerumine, tõuseb energiatase.
  • maandatakse emotsioonid, saavutatakse südamerahu, suureneb elurõõm, meeleselgus, eneseteadlikkus.

Reikimeetod ei asenda tavameditsiini ega vastandu kaasaja teadusliku meditsiini vahenditele ja võimalustele – pigem teeb sellega koostööd ning toimib ennetava, täiendava, toetava teraapiana.

Oled südamest teretulnud reikiseansile!
Võta minuga ühendust ja leiame sobiva aja: eve@eluterve.ee või www.facebook.com/eluterve sõnumi kaudu.

Reikiseanss kestab 1,5 tundi ja selle tasakaalupanus on 65€.

Reiki Meister Eve Oidsalu (reikikogemust üle 11 aasta)