Mänguteraapia

Mäng on lapse elu igapäevane ja loomulik osa, mille abil ta õpib, suhtleb ja avastab. Mänguteraapia on teraapiasuund, kus lapsel on võimalus talle kõige omasema tegevuse ehk mängu kaudu uurida tema elu mõjutavaid mineviku- või olevikuprobleeme.

Mänguteraapias valib laps talle sobiva tempo oma probleemidega tegelemiseks, mistõttu on teraapia pidev protsess, kus puuduvad kiired lahendused. Mänguteraapia mõju sõltub lapse vanusest ja tema taustast. Sageli võib seisundi paranemist märgata 2-4 kuu kestel. Samuti tuleb meeles pidada, et teraapias võib ta kokku puutuda mälestuste ja emotsioonidega, millega lapsel on raske tegeleda, mistõttu tema käitumine võib muutuda varasemast hullemaks. Sellisel puhul palun sellest teavitada ka terapeuti.

Mänguteraapia sessioon on spetsiaalselt lapsele mõeldud aeg ning seal toimuv on konfidentsiaalne ja jääb lapse ning terapeudi vahele. Konfidentsiaalsuse põhimõtet rikutakse vaid juhul, kui laps räägib seansil midagi sellist, mis viitab ohule lapse või kellegi kolmanda heaolu suhtes. Vastava olukorra tekkides antakse sellest teada lapsele ja ka lapsevanemale.

Kui lapsevanemal on teraapia osas küsimusi või muresid, võib pöörduda nende arutamiseks terapeudi poole. Teraapiasessioonil toimuv on konfidentsiaalne ja detaile lapse mängust terapeut ei avalda.

Mänguteraapia seanss 1h/45€
Terapeut Tiina Tampuu
info@keilark.ee, tel 56607792